(Prawie) natychmiastowy sposób wyindeksowania strony

Od czasu do czasu pojawia się potrzeba wyindeksowania wybranego katalogu, podstrony lub całej strony. Tym razem zależało mi na czasie, dlatego postanowiłam skorzystać z opcji usuwania adresu w narzędziach dla webmasterów. Usunięta miała być cała strona, co wymagało blokady w pliku robots.txt i zgłoszenia w zakładce Konfiguracja witryny -> Dostęp dla robotów -> Usuń adres URL.

Ciekawiło mnie, jak szybka będzie reakcja Google, bo już kilka razy usuwałam wybrane podstrony w ten sposób, jednak zazwyczaj dość późno przypominało mi się, aby sprawdzić, czy zostały one już wyindeksowane. W tym przypadku sprawdziłam to dużo szybciej i okazało się, że strona została usunięta z indeksu prawie natychmiast, bo jeszcze tego samego dnia po dosłownie kilku godzinach.

KATEGORIE: Narzędzia SEO, Testy SEO
Comments (9)

Ciekawe nie, żeby zaindeksować czekać trzeba nieraz trochę czasu a tu z wyindeksowaniem proszę:)

Wyindeksowanie: 2-4h, rzadko do 12h
Ponowne uwzględnienie: 4-6h, rzadko do 24h

Zależy od zgłoszenia, od pory dnia/nocy, ale także od dnia tygodnia, w weekendy dłużej. Przypuszczam, że zgłoszenia rozpatrywane są „ręcznie”.

A czemu zgłoszenia wyindeksowania miałyby być rozpatrywane ręcznie? Moim zdaniem nawet część filtrów i banów jest zdejmowana automatycznie. Jeśli np. pewnego dnia znajdziesz w kopii swojej strony ukryte linki, za które strona zostanie zafiltrowana, wystarczy zgłoszenie i odświeżenie kopii – do tego wystarczy automat.

>Przypuszczam.

Bo reguły nie ma. I rozumiem, że rozmawiamy o zgłoszeniu usunięcia adresu/strony/katalogu w GWT.

Nie wystarczy automat, bo algorytmiczne stwierdzenie że na stronie na pewno nie ma ukrytych linków jest niemożliwe, gdy strona zawiera skrypty JS zablokowane w robots.txt, aplety Java, ActiveX, Silverlight…

Google ostatnio podciągnął się w tej dziedzinie. Przez kilka dni byłem zmuszony do usunięcia kilkunastu podstron i ku mojemu zdziwieniu, po kilku godzinach ich już nie było.

Witam serdecznie, przepraszam że odświeżam temat ale interesuje mnie jak wyindeksować subdomeny. Ktoś ma doświadczenia z subdomenami? bo z tego co widzę, to w narzędziu można podawać jedynie linki w domenie głównej.

Pani Marto, wyindeksowałem katalog sklepu internetowego (link pod imieniem) aby nie ukrywam pozbyć się nadmiarowych adresów, o których ciągle dostawaliśmy powiadomienia od googla. Wyindeksowanie opisanym przez Panią sposobem nastąpiło już po dogłębnym oczyszczeniu katalogu sklepu ze zbędnych podstron. Cały katalog (kilka mln podstron) wyleciał tego samego dania. Następnego dnia anulowałem polecenie usunięcia katalogu. Niestety, minęły już trzy miesiące i nawet strona główna katalogu nie wróciła do indeksu. Dlaczego tak się dzieje, kiedy ta blokada odpuści?

A czy jest szansa na wyindeksowanie strony beż dostępu do serwera ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright 2005-2023 SEO blog Lexy. All Right Reserved.